Volde

Big Bag Boşaltma

Big Bag Boşaltma Sistemleri, her türlü toz ve granül malzemenin big baglerden tozsuz bir şekilde boşaltımı ve dozajlaması için kullanılır. Big bag boşaltma sistemi ayrıca çıkışında bir helezon konveyör, rotary valf (hücre tekeri) veya sürgülü klape kullanıldığında hassas dozajlama amaçlı veya silo, bunker veya mikserin üzerlerine monte edilerek dolum için de kullanılabilir. Modüler sistemi sayesinde her türlü opsiyona uygun imal edilerek geniş kullanım ve uygulama alanı sağlar.

Boşaltılacak big bag bir forklift yardımıyla sistemin yanına getirilir. Kendi üzerinde bulunan vinç yardımıyla big bag şasenin içerisine alınır. Boşaltma eteği, sistem içerisinde bulunan kapalı ağız ünitesine bağlanarak tozsuz ve sızdırmaz boşaltma yapmasını sağlanır. Bağlantı yapıldıktan sonra eteğin ipi çözülür ve akış başlar. Bu esnada sistemde bulunan gergi açılarak etek rahat akışa izin veren bağımsız hale getirilir. Zor akan malzemeler için gerekli olan pnömatik damper sistemi çalıştırılarak düzgün akış ve torbanın tam olarak boşaltılması sağlanır.

Sistemin Avantajları

  • Değişik ölçülerde bigbag kullanılabilir.
  • Loadcell takılarak negatif tartım metodu ile tartım yapılabilir.  
  • Çift cidarlı kapalı ağız ünitesi sayesinde tozsuz boşaltım sağlanır.
  • Bir kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
  • Zor akan malzemelerde düzgün ve tam boşaltma sağlar.
  • Modülerdir ve çok alan kaplamaz.
  • İş güvenliğini maksimum düzeyde tutar.
Big Bag Boşaltma

Bigbag Pnömatik Taşıma

Toz hammaddeler Big Bag Boşaltma Ünitesi'nden değişik metodlarla üretime katılabilir. Malzemenin fiziksel özelliklerinin yanısıra prosesin özelliklerine göre de tasarlanan sistemlerde helezon konveyör, vakumla taşıma ya da seyrek faz pnömatik transport ile blower üfleme metodu kullanılabilir. 

Big Bag Boşaltma
Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

İlgili Sektörler